سماور زغالی و هیزمی استیل ضد زنگ 8 لیتر اصل مارک رنجبر

850,000 تومان

موجود است

تخمین زمان تحویل : بسته به مسافت 2 الی 5 روز کاری

 • حجم مخزن آب: 8 لیتر
 • ارتفاع : 40 سانت

 • قطر : 27 سانت

 • وزن : 2500 گرم

 • جنس بدنه :  استیل ضد زنگ

 • نوع سوخت :  انواع زغال و هیزم

 • دودکش : دارد

 • جوش سریع آب در 10 دقیقه

 • قابلیت جدا کردن کلیه قطعات از هم

معرفی اجمالی سماور زغالی و هیزمی استیل 8 لیتر :

به قدرت می توان گفت که یکی از پر طرف دار ترین و پرفروشترین نوع سماورهای زغالی در تمام ایران است و فروشگاه اینترنتی زندگی کالا این محصول را با پست دولتی به سراسر ایران ارسال می کند ، مشتری عزیز شما می توانید انواع مدل سماور زغالی و هیزمی با سایزهای متفاوت و جنس متفاوت دیگر را همین فروشگاه در منوی تفریحی و سیاحتی ، زیر شاخه سماور ببینید و محصول خود را خریداری نمایید و حال به شرح بیشتر سماور زغالی _ هیزمی استیل 8 لیتر می پردازیم :

1 : جنس

جنس این سماور از ورق استیل ضد زنگ می باشد که همواره زیبایی خود را در طول کار حفظ می کند 

2 : کاربرد 

برای تهیه چایی در منزل یا سیاحت و تفریح با استفاده از زغال یا هیزم مورد استفاده قرار می گیرد

3 : ابعاد

ارتفاع : 40 سانت ، قطر : 27 سانت ، وزن : 2500 گرم  با حجم جایگیری آب : 8 لیتر می باشد

4 : کلیه قطعات این سماور از هم جدا می شود و این قابلیت باعث تمیز کردن بهتر آن و حمل و نقل راحت تر در ماشین می باشد ، قطعات این سماور به این شرح است : 

1/5 : بدنه یا مخزن آب به حجم 8 لیتر 

2/5 : آتش دان 

3/5 : درب

4/5 : دودکش 

5/5 : شیر

آتش دان این سماور از جنس خود سماور ، استیل است که آتش در آنجا تشکیل می شود به این صورت که زغال یا تکه های چوب را از قسمت درب آتش دان در آن می گذارند و با ریختن مقداری ژل آتش زا روی هیزم یا زغال و زدن کبریت شعله ور می گردد ، چهار طرف بدنه آتش دان دارای سوراخ هایی جهت تهیه هوای احتراق می باشد و هوا از طریق این سوراخ ها به درون آتش دان وارد و شعله بهتری ایجاد می گردد ، در هنگام ایجاد شعله درب سماور را باز بگذارید تا باد به داخل آن وزش کرده و شعله زبانه بکشد دودکش این سماور به ارتفاع 15 سانت جهت خروج بهتر دود روی سماور نصب می گردد و شیر این سماور به صورت پیچ و مهره می باشد با واشرهای آب بندی که روی آن نصب شده و در آینده دور اگر شیر خراب یا چکه کند این خاصیت را دارد که مهره را شل و شیر دیگری از بازار تهیه و روی آن نصب گردد

6 : آب در این سماور بسیار سریع به جوش می آید بازه زمانی معمولا 10 الی 15 دقیقه می باشد

7 : این سماور را می توان در بالکن ، پشت بام ، حیاط منزل یا در سفر و سیاحت به همراه خود برد و در دل طبیعت از این سماور استفاده کنید و در کنار خانواده خود لحظات خوبی را داشته باشید

با تشکر از همراهی شما ، فروشگاه اینترنتی زندگی کالا

 • 27 سانت
 • 40 سانت
 • 2500 گرم
 • استیل
مــزایا
مــعایب
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 4 customer reviews

ارزش خرید خیلی بالا

سلام. امروز برای اولین بار از این وسیله استفاده کردم.
قبل از هر چیز باید یه مقدار از تجربه هایی که دارم رو عنوان می کنم. بنده علاقه خاصی به مسافرت و همچنین بساط چای دارم.
این وسیله می تواند جایگزین بیشتر وسایلی شود که شما در سفر جهت آبجوش و همچنین دم کردن چای همراه می برید ، شود.
برای درک بهتر وسایلی که می توان برای دم کردن چای و داشتن آبجوش استفاده کرد را نام می برم.

سماور زغالی : سماور زغالی زیبایی خاص و حال و هوای خودش رو داره اما آتشدان رو فقط یک بار می شه شارژ کرد. یعنی شما ابتدای ، کار باید زغال برشته داخل آتشدان بریزید و یک قوری چای دم کنید. البته چون حرارت کوره آتشدان مستقیم زیر قوری می خورد ، به قولی : چای پخته می شود. استفاده از سماور زغالی مهارت و قوری بزرگ می خواهد. اگر قوری کوچک باشد چای سریع تر از انتظار دم و جوشیده خواهد شد. چای دم شده با سماور طمع تند تری دارد و چای اسانسی رو با سماور زغالی نمی توان دم کرد. برای قوری چای بعدی باید خاکسترهای داخل آتشدان سماور زغالی را تخلیه کنید. و به صورت کلی اگر بخواهید بیشتر یک قوری چای نوش جان کنید هر بار باید سماور را خالی و سپس آتشدان را تخلیه و از نو زغال برشته استفاده کنید. استفاده از چوب در سماور کوچک زغالی کارآیی ندارد. چون چوب باید خیلی کوچک باشد و این کوچکی حرارتی ایجاد نخواهد کرد. تنها سماور های زغالی بزرگ که آتشدان های بزرگ دارند قابلیت استفاده از چوب را دارند که مطمئن باشیم به کار سفر نمی آیند. و بیشتر برای هیئت مورد استفاده قرار می گیرند.
روش دوم : برای دم کردن چای در سفر از کتری و قرار دادن آن روی شعله هیزم و ریختن چای درون آن پس از جوش آمدن استفاده کرد. که به صورت معمول چای کدر می شود و طمع خوشی ندارد فقط کار راه انداز است.
روش سوم : استفاده از کتری روی آتش و قوری به همراه آن است. به صورت معمول حتی کتری های کوچک دو لیتری هم دهنه بسیار باز و‌ گشادی دارند و برای نگه داشتن قوری باید از درب کتری استفاده کرد که این کار هم سبب می شود آب بوی دود را بگیرد که البته برای یک بار و دو بار خوشایند است اما اگر بیشتر سفر کنید دوست خواهید داشت چای شفاف به همراه به لیمو و یا گل محمدی دم کنید و از طمع یک چای گس و خستگی درکن ، لذت ببرید. این روش کمتر این امکان بوجود می آورد.
روش چهارم : استفاده از خاکستر زیاد و زغال و قوری چینی : در این روش باید ابتدا آب جوش رو با کتری جوش بباورید و سپس داخل قوری چینی بریزید و قوری را در قسمتی از آتش قرار دهید که شعله نداشته باشد. یعنی زغال های برشته و مقداری خاکستر . این روش بهترین روش است اما مدت زمان زیاد و حوصله می خواهد بیشتر در منقل های کبابی قابل استفاده است که از قبل زغال داشته باشیم.
با توجه به آنچه گذشت تجربه به بنده اثبات کرده بود که ، به معنای واقعی کلمه دم کردن چایی ، که هم شفاف باشید هم با بخار دم کشیده باشد (نه با حرارت مستقیم کوره آتشدان) و فقط بوی چای بدهد در سفر کار سختی است.
با دیدن این وسیله بیشتر خواستم شانس خودم را امتحان کنم. بعید می دانستم کارایی خاصی داشته باشد. اما در کمال تعجب تجربه فوق العاده ای بود استفاده از این وسیله. ابتدا با کمک تبر چوب های به قطعات کوچک تر تبدیل کردم که با توجه به فضای آتشدان مقدار زیادی چوب درونش جای گرفت. بعد از روشن کردن آتش چوب ها : قسمتی آب را روی آتشدان قرار دادم. دسترسی به آتشدان خیلی راحت بود. و قسمت آب به راحتی روی آن قرار گرفت و جالب بود که اصلا از سماور دود خارج نمی شد و فقط از دودکش دود خارج می شد. سوختن چوب به لطف سینی فلزی داخل آتشدان به بهترین شکل ممکن بود و آب در حدود ۱۵ دقیقه جوش آمد. یک جوش آمدن کامل و قل قل زدن کامل آب. خیلی خوشایند بود که انقدر خوب کار می کند. به راحتی چوب های بعدی را به محفظه آتشدان اضافه کردم. صدای سوختن چوب و بوی آن خیلی خوشایند بود. با توجه به بسته بودن درب مطمئن بودن آبجوش بوی دود نمی گیرد و البته هم که بو نگرفته بود. قوری چینی رو با آب جوش پر کردم و روی قسمت مخصوص قوری قرار دادم. چای دم کشید. نه بوی چوب می داد نه دود و نه کدر بود. خیلی چای با کیفیتی شده بود. این وسیله از هر جهت در امتحان بنده نمره قبولی گرفت.
و این سماور هیزمی ارزش خرید بالایی دارد.

اما چند پیشنهاد برای بهتر شدن دارم. هر چند که الان هم بهترین و کامل است.
اول : این وسیله به دنپر احتیاج دارد. زمانی که چوب ها سوخته شدند و تبدیل به زغال شده ، به کمک دمپر بتوان سرعت سوختن چوب ها را کم کرد. می توان به سادگی روی همین لوله ای که همراه این وسیله بود ، یک دمپر سوار کرد.
دوم : اگر قسمت آب هم دستگیره داشته باشد خیلی کامل تر خواهد بود. اگر بخواهیم قسمت آب را جدا کنیم بدون دستگیره سخت خواهد بود.
سوم : یه توری همراه باشد که بتوان از این وسیله بعنوان منقل هم استفاده شود.
چهارم : یک جای قوری مخصوص بالای خروجی دودکش ساخته و طوری باشد که هر موقع لازم بود روی دودکش سوار شود. این وسیله برای دم کردن قوری های هیئتی بسیار کمک خوهد کرد. قوری های بزرگ با کمک حرارت مستقیم بهتر دم خواهند کشید.
بنده خرید این سماور هیزمی را توصیه می کنم.
و دستمریزاد به تولید کننده های آن می گویم. تجربه فوق العاده لذت بخشی بود. و حس آرامش و استقال می دهد.
چون این سماور زغالی از هر جهت خواسته بنده براورده ساخت و دم گردن چای را ساده و مطلوب کرد و قیمت ش هم خیلی منصفانه بود ، بنده وقت گذاشتم و این متن که برای نظرات طولانی است نوشتم. امیدوارم راهنمای شما هم باشد.
در ضمن قوری از جنس آلومینیوم برای بدن مضر است. و دم کرون چای در قوری استیل هم طمع و بوی چای را تغییر می دهد. با کمک سماور هیزمی استفاده از قوری چینی راحت خواهد بود.
سپاس از تولید با کیفیت شما.
بوالحسنی
شهریور ماه ۱۴۰۲ ، تهران.

Was this comment useful to you? Yes No

از خریدم راضیم بسته بندی خوبی داشت

نحوه ارسال و بسته بندی عالی بود.

Was this comment useful to you? Yes No

خیلی از خریدم راضی ام دستتون درد نکنه

سلام خسته نباشید ،برای بار دوم بود ازتون خرید کردیم ،بار دوم سماور رو برای دوستم سفارش دادم ، هم کیفیت خوبی داره و هم خیلی سریع آب رو بجوش میاره ،البته ما از زغال استفاده نکردیم فقط از چند تیکه هیزم استفاده کردیم ،از خریدم راضی ام ،سپاسگزارم

Was this comment useful to you? Yes No

خیلی زیبا و با کیفیت هست

سلام و خسته نباشید ، سفارشمون به موقع رسید و بسته بندی خیلی خوبی داشت ، هنوز استفاده نکرم ولی همکارم قبلا ازتون خرید کرده ،انقدر تعریف کرد که ما هم خرید کردیم ازتون و خیلی راضی ام ، موفق باشید

Was this comment useful to you? Yes No